ЛАСОВСКА: Граѓаните и целата јавност бараат да дознаат кој прислушувал во Македонија

  • March 6, 2019
  • Коментари

На денешната собраниска седница имаше обраќање пратеничката од редовите на ВМРО ДПМНЕ Благица Ласовска која истакна дека граѓаните и целата јавноста сака да знае кој прислушкувал во Република Македонија.

Таа кажа дека СДСМ дојде на власт објавувајќи прислушувани разговори и дека граѓаните бараат да дознаат официјално кој прислушувал во земјава.

Претходно «
Следно »