ЛАСОВСКА: Обуката во соработка со НДИ ќе придонесе за градење и правење на добра програма на ВМРО-ДПМНЕ со која ќе се претстави на следните избори

Поврзано

По веста дека починaл, се огласи Амди Бајрам: Политичарот демантиpa во свој стил, го спомна и Чak Hopиc

Денеска на Твитер кружи информација дека починал Амди Бајрам, долгогодишен пратеник и лидер на политичка партија. За среќа, таа...

(Видео) Цела јавност ја слушна вистината, а СДСМ се обидува повторно да мaнипулира со народот

СДСМ испрати соопштение за објавените нови „бомби“. Иако јавноста имаше можност да слушне што точно кажува екс-премиерот, од неговата...

Зоран Заев е фатен во kpиминал, со него Македонија нема иднина

Зоран Заев и СДСМ ги изневерија земјоделците. Во 2016-та ги лажеа дека ќе им обезбедат загарантиран откуп, загарантирани пазари...
- Advertisement -

Денеска во Струга заврши дводневниот настан организиран од страна на ВМРО-ДПМНЕ во соработка о Националниот демократски институт (НДИ) од САД именуван како „Рефлектирање за минатото, планирање за иднината“.

Цел на овој настан беше градење на нови политики и обука на раководството и пратеничката група на партијата, Унијата на млади сили, Унијата на жени, како и други членови од раководството на ВМРО-ДПМНЕ.

-Како пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ деновиве, односно овој викенд учествувам на семинар организиран од Националниот демократски институт, кој што е на тема „Рефлектирање од минатото и перспективи за иднината“, ова денеска од Струга за КУРИР го изјави претседателката на унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска.

Таа додава дека ова е добра можност за да се изградат капацитетите на партијата и дека ова е исклучително добар семинар во кој што можат да изградат една сплотеност и доверба меѓу нив.

-Сметам дека оваа обука ќе придонесе за градење и правење на една навистина добра програма на ВМРО-ДПМНЕ со која што на следните парламентарни избори ќе се претставиме пред граѓаните и ќе биде една од најквалитетните програми досега што ВМРО-ДПМНЕ ја има претставено пред граѓаните на Република Македонија, потенцира Ласовска.

Latest News

ДИК вечерва нема да соопшти која партија колку мандати освои

Од обработени 93,96 од падатоците коалиицијата на СДСМ освоила 36,13 отсто од гласовите, а за коалцијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ...

Народот избра обнова, влегуваме во трка за составување на нова влада

Победивме во голем број на општини, во Аеродром, Гази Баба, Кисела Вода, Пехчево, Велес, Градско, Охрид, Илинден, Петровец… Факт е дека народот ја посакува...

ВМРО-ДПМНЕ 47 пратеника, СДСМ 47, Левица 2 пратеника

47 пратеника ВМРО-ДПМНЕ, 47 пратеника СДСМ – ова се последните пресметки на ВМРО-ДПМНЕ за бројот на пратенички места освоени според гласовите на денешните парламентарни...

(Видео) Во живо: Прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ

Прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/951003045367651

Ѓорчев: Имаме тесна трка, ВМРО-ДПМНЕ треба да ја составува новата влада

Имаме тесна трка меѓу коалициите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, рече Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување на Телма. -Факт е дека имаше помала излезност...

More Articles Like This