ЛГБТ, СЕКСУАЛНИ РАБОТНИЧКИ, ХЕЛОВИН МОЖЕ – БАДНИК НЕ: Отец Горан Стојчевски реагираше на хајката против дечињата кои присуствуваа на Бадникарската литија!

Поврзано

Дамовски за Заев: Секогаш звучи како тукушто да излегол од кафеана, само што сега призна

Режисерот Борис Дамовски реагира за објаснувањето на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев за вулгарната порака до „шарените“...

(Видео) „Ги излaжaа земјоделците, го излaжаа народот за платите, излажаа за СЀ!“

Излажа за промена на Уставот! Ги излажаа земјоделците, го излажаа народот за платите, излажаа за СЀ! #МакедонијаНеЗаборава, напиша Игор Јанушев од...

Казаков до дијаспората: Ве повикувам сите масовно да дојдете во Македонија и да го остварите вашето уставно загарантирано право

Почитувани Македонци кои живеете и работите во дијаспората, за жал овие избори скратено ни е нашето право за гласање...

Иако немаше никакви реакции при организацијата и учеството на високи државни функционери на геј и парадите на сексуалните работнички, како и за присуството на функционери од власта кои го одбележуваа американскиот празник „Хелоувин“, последните неколку дена чествувањето на Бадник предизвика силни реакции на сметка на дечињата кои учествуваа во Бадниковата литија во рамки на која ги посетија и градоначалниците.

По тој повод реагираше и отец Горан Стојчевски кој на својот ФБ профил напиша:

“Халувин – може,

Априлијада – може,

Црвени чадори – може,

Парада на гадоста и тоа можело,

Ден на дрво – и тоа може,

Деца кај претседателот, премиерот, градоначалникот, началникот… и тоа можело,

– Деца во Бадникарски поворки и при Христа, е тоа не можело.

И зошто? Затоа што едноставно не веруваат дека Бог стана човек, за човекот да стане бог од Бога, низ Бога и во Бога.

Робовите на секуларузмот се обични адвокати на ѓаволот едноставно го знаат и познаваат само системот во кој секоја човечка активност дури и верата треба да се регулира со закон, освен лажењето, крадењето, прељубодејството, посакувањето на туѓото, лажното сведочење, почитувањето на родител.

Системот е секогаш тука кога лагата сака да ти ја претстави како вистина, и тоа со Закон.

Нема компромис помеѓу верувањето во Христа како живот вечен, и верата дека смртта е природна работа.”

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести