Лепа Брена се преполови: Пејачката ослабе дури 17 килограми со оваа едноставна диета и сето тоа откако ја добила оваа навpеда

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...
- Advertisement -

Помина многу време откако пејачката Лепа Брена (59) водела борба со вишокот на килограми. Но таа се уште зборува отворено за тој проблем и како успеала да ја донесе својата линија до совршенство.

Брена за шест месеци ослабела дури 17 килограми, а потоа стана постана по своите витки и долги нозе, а како успеала во тоа раскажала во една своја прилика.

https://www.instagram.com/p/B-Vcc5kl1eq/

Имено тоа што ја натерало да ослабе било коментарот на еден келнер уште на почетокот на нејзината кариера: „Мислам дека ќе дојде пејачката, но дојде трафостаница“.

Таквиот коментар ја погодило пејачката ж, но и ја мотивирало за промена. Откако брзо сфатила дека нешто се случува со нејзиното тело се решила да го доведе до совршенство.

https://www.instagram.com/p/B3e1T8vlZdS/

-Наутро јадев по едно или две јајца. Гледав тоа да бидат органски јајца. За ручек обично некаква посна супа без маснотии. Во суштина тоа беше само вода во која се вареше зеленчук, тука секако беше и некое месо неизбежно за ручек, а сето тоа варено или печено, додека за вечера јадев риба со салата, или повторно некое месо, раскажа неодамна пејачката за своето искуство и диета која ја имала.

Latest News

Новата нормалност, нajлоши на Балканот и 2,5 пати пoлoши од светскиот просек по cmpтнос од Koвид 19

Статистиката на „worldmeters.info“ покажува дека Македонија споредено со земјите од регионот има најлоши бројки во однос на заразени и...

Туризмот во Македонија пoлoш од било кога – Само 838 туристи, 99,2 отсто помалку од лани

Во мај годинава земјава ја посетиле 838 туристи што е 99,2 отсто помалку во однос на истиот месец лани. Како што соопшти Државниот завод...

(Фото) Си оди младината.. – Иceлувaњeто од Македонија стана секојдневие, особено во последните три години..

Еден од најголемиот проблем во земјава со години е иселувањето на народот, особено во изминатите три години, а за сето тоа говорат и податоците...

Во Гевгелија гласаше единствениот со Koвид-19, кој во меѓувреме добил негативен резултат од тестирањето

Во ОИК Гевгелија денеска во рамки на вонредните парламентарни избори своето демократско право ќе го оствари само еден гласач со Ковид-19, кој во меѓувреме...

29 зaбoлeни со кoрoнaвиpyc и лицa во изoлaцијa гласаат во Прилеп

И во Прилеп денеска гласаат заболените лица од корона и тие во изолација. Дваесет и девет лица имаат право да гласаат и да го...

More Articles Like This