September 24, 2020, 9:54 pm

Летувајте на море за само 170 евра и никој нема да ви бара ПЦР тест

Поврзано

Силен зeмјотрес во Албанија, почувствуван и во Мaкедонија

Во 21:21 по локално време, земјотрeс во Албанија на 29 km југозападно од Елбасан, 9 km североисточно од Лушње...

Приштина и Брисел и спремaaт нoж во грб на Србија

Одбивањето на Приштина да расправа за Сојузот на српски општини ја доведе во прашање и средбата меѓу претседателот...

Вучиќ пристигна во Турција на средба со претседателот Ердоган

Српскиот претседател Александар Вучиќ пристигна во Истанбул, каде ќе се состане со турскиот колега Реџеп Таип Ердоган. Фотографиите од пречекот...
- Advertisement -

Бидејќи како последица на пандемијата коронавирус на сила во земјите од ЕУ забранет е влезот на македонските државјани, се отвораат некои нови можности за летување.

Една од нив, барем што се однесува до земјите кои што физички ни се поблиску е Албанија.

Летување на југот од Албанија

Недалеку од грчкиот остров Крф се наоѓа и едно од албанските летувалишта кои што поради пандемијата коронавирус е избор за многумина.

Саранда припаѓа во областа Валона и се карактеризира со мноштво убави уредени плажи и многубројни природни убавини.

Сместувачките капацитети се на задоволувачко ниво, а во местото постои и убаво уредено шеталиште, многу ресторани и кафулиња, но и многубројни продавници.

Освен тоа, во околината на Саранда се наоѓаат и многубројни знаменитости, кои што секако дека треба да се посетат.

Колку чини летување во Саранда?

Поради моменталната ситуација со пандемијата коронавирус, ова албанско летувалиште е вистинска авантура.

Таму најевтината варијанта во приватно сместување за 4-члено семејство на почетокот на месец август изнесува околу 170 евра.

Додека пак најскапата опција во ова летувалиште изнесува 2.590 евра за 7 ноќи со доручек, за 4-члено семејство.

Станува збор за резорт со 5 ѕвезди, кој што е 2 километри оддалечен од центарот на Саранда и кој што има сопствена плажа.

Latest News

Димовски: Допрва ќе ги гледаме диcфункционалностите на парламентарното мнозинство

Не се сите перспективи розови за парламентарното мнозинство. Колку што велат ќе се зголемува, јас би оставил простор дека...

Се огласи Мурињо по победата над Шкендија

Екипата на Тотнем се пласира во плејоф-фазата од Лига Европа, откако вечерва ја coвлада Шкендија со 3-1, но далеку потeшко од очекуваното, заклучок што...

(Видео) Уште еден случај на полициска бpyталноcт

Уште еден случај на полициска бpyталност фатен на кaмера. На социјалната мрежа фејсбук се појави видео на кое се гледа полициски службеници како бpyтално...

Поради дефekт дел од Скопје утре без вода

Од ЈП Водовод и канализација известуваат дека на ден 25.09.2020 (петок) поради уличен дефekт ф – 80 мм., на ул. Варшавска бр.8, пpeкинато...

Заврши натпреварот, Шкендија загyби од Тотенхем

Последниот македонски претставник во фудбалските евро-купови за оваа сезона, тимот на Шкендија, вечерва зaгуби од Тотенхем со 1:3 на Националната арена „Тодор Проески“ во...

More Articles Like This