ЛЕЈДИ ГАГА И АНЏЕЛИНА ЏОЛИ СЕ БОРАТ ЗА ИСТА УЛОГА?

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Американските актерки Лејди Гага и Анџелина Џоли се нашле во непријатна ситуација бидејќи и двете сакаат да ја глумат Клеопатра во новиот филм кој веќе со години се најавува.

Гага е новото холивудско освежување на филмското платно, а со улогата во филмот „Ѕвездата е родена“, стана и главниот фаворит за добивање Оскар во категоријата главна женска улога. Заблеска рамо до рамо со Бредли Купер, кој воедно е и режисер на филмот. Оваа двојка ги освои критичарите, па не е чудно што Лејди Гага се споменува како една од најверојатните актерски имиња за улогата Клеопатра.

Сепак, како што пренесува британскиот Дејли стар, Гага не е единствената актерка која е заинтересирана за оваа улога.

Клеопатра сака да биде и Анџелина Џоли, која веќе подолго време немала некоја улога, а учествувањето во истоимениот филм би значело нејзино враќање во светот на глумата, после неколку години пауза. Освен тоа, Џоли веќе со години се „натпреварува“ и преговара за оваа улога.

Актерките ќе мора да ја заменат актерката Елизабет Телјор, која во 1963-та година ја отелотворила црнокосата убавица. Режисерите рекле дека главната улога ќе ја добие таа што ќе може да ја замени Елизабет на што е можно подостоен начин, а тоа сигурно нема да биде лесно.

Сè уште не е познато кога ќе почне да се снима филмот.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Иловица

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Иловица. Неговото обраќање...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Василево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Василево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Видео) Шекеринска e поголем лaжгo од Зоран Заев

Денес на Јутуб беше објавено видео кое ги демантира сите обвинувања на Радмила Шекеринска кон Инфомакс за ширење на наводни лажни вести. Имено на...

Се намалува бројката, 78 нови зapaзени од Koвид-19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на позитивни на Ковид-19. Во истиот период се починати пет...

(Видео) Шекеринска и Јанева во домот на Боки 13, сепак не се познавале само од телевизија

На мрежата Јутуб се појави видео на кое што се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во друштво на Катица Јанева и...

Повеќе вести