September 30, 2020, 7:39 pm

ЛИВЕРПУЛ ЗГАЗИ ВО ПРЕМИЕР ЛИГАТА: Петти англиски клуб со серија од 40 натпревари без пораз

Поврзано

(Видео) Комедија на теренот: Замина во тоалет среде меч, а Мурињо збecна и тргна по него

Тотенхем славеше на пенали против Челзи во Лига Купот, откако регуларниот дел заврши 1:1. https://www.youtube.com/watch?time_continue=55&v=57_W430Cjqo&feature=emb_title Сепак, за време на пресметката имаше...

Меган Маркл и принцот Хари снимаат свое реално шоу: Камерите ќе ги следат во следните 3 месеци

Изворот открива дека двојката потпишала договор со стриминг сервисот „Нетфликс“ вреден 112 милиони фунти (над 120 милиони евра). – Можеби...

Девојката која се разбуди од кома поради гласот на Тоти – го запозна својот идол

Една млада девојка која игра за Лацио се разбуди од кома по девет месеци благодарение на видео-порака на Франческо...
- Advertisement -

„Црвените“ со победата над Вулверхемптон од 2:1 дојдоа до бројката од 40 натпревари без пораз во Премиер лигата.

Ливерпул во последните 40 натпревари во Премиер лигата запиша 35 победи и само пет нерешени исходи и стана петтиот англиски тим кој е во серија од најмалку 40 натпревари без пораз.

Првиот тим со ваква серија е Нотингем Форест кој во сезоната 1977078 имаше серија од 42 натпревари без пораз. Челси во сезоната 2004-05 имаше 40 натпревари без пораз, додека Хадерсфилд таун во 2010-11 врза 43 натпревари во кои не ја почувствува горчината на поразот.

Рекордер во Англија е екипата на Арсенал, кој имаше неверојатна 2003-04 сезона кога ја освои титулата без ниту еден пораз, а неговата серија изнесува дури 49 натревари во кои освојуваат бодови.

Ливерпул во наредниот натпревар, идната среда му гостува на Вест Хем, а во досегашните 23 натпревари остарија неверојатни 22 победи и само едно реми.

Latest News

Мицкоски упати честитки до новоизбраниот генерален секретар на партијата

Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ го изгласа Ѓорѓија Сајкоски за нов генерален секретар на партијата. Ѓорѓија Сајкоски е роден во Кичево...

Жена пронашла 500 000 евра во стан што сакала да го продаде

На дното од визбата на една зграда во седмиот арондисман во Париз во стар куфер се криело вистинско богатство – повеќе од 500.000 евра,...

СДСМ не успеа да обезбеди мнозинство за да го изгласа предлогот за пет потпретседатели во Собранието

Дафина Стојаноска, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во телевизија 24 зборуваше за денешната собраниска расправа да Собранието има 5 потпретседатели и...

(Фото) Протecт во знак на одбележување на годишнината од пpoпаднатиот рeферендум

Вечерва во Градскиот парк во Скопје се одржа мирен пpотест во знак на одбележување на две годишнината од пpопаднатиот референдум на кој под прашањето...

Албанија го одложи стартот на училишната година за ноември

Албанија го одложи почетокот на учебната година. Земјата го одложи стартот на училишната година за ноември. Оваа одлука е донесена откако бројот на зapазени од...

More Articles Like This