ЛИДЕРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ НА БОЖИКНА ЛИТУРГИЈА: Семејството Груевски Божик го пречека во Скопје, а на литургија во Св.Петка!

  • January 7, 2017
  • Коментари

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, и неговото семејство божикните празници ги пречкаа во домот, во Скопје. Божикната литургија ја следеа во црквата „Света Петка“, која е во близина на нивниот дом. На денот кога се рпазнува Христовото раѓање тој и семејството запалија свеќа за здравје и бериќет.

gruevski-crkva-3-e1483804651881-520x490

gruevski-crkva-2-520x693

gruevski-crkva-520x693

gruevski-crkva-4-520x693

Претходно «
Следно »