September 30, 2020, 11:57 am

ЛИДЕРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ СО СЕМЕЈСТВОТО ЗА ВЕЛИГДЕН: Груевски со семејството во велешко и во посета за црквата „Св. Петка“ во Скопје за Велигденските празници!

Поврзано

Нов случај на кopoнавирус во градинка

Дете што посетувало градинка во Свети Николе е позитивно на новиот опасен вирус, Ковид 19, пренесуваат од ТВ 24. Останатите...

(Видео) Што им ветуваше Заев на лозарите?

Македонските лозари се понижени! Само 2 денари е кило грозје, 2 денари! Еве што ветуваше Заев, а што е...

Царовска: Ќе има падови и проблеми на платформата,

Министерката за образование и наука Мила Царовска на денешната прес-конференција истакна дека речиси се е подготвено за почеток на...
- Advertisement -

Претседателот на ВМРО- ДПМНЕ Никола Груевски со семејството ја посети црквата „Света Петка“ во Скопје по повод велигденските празници.
gru-veligden-640x480

Груевски со сопругата Боркица и ќерките Анастасија и Софија дел до времето за најголемиот христијански празник го поминаа и во велешкиот крај.
gr-veligden-2

По повод велигденските празници, Груевски во честитката до Архиепископот Охридски и Mакедонски – Господин Господин Стефан порача дела Христовото воскресение ги содржи универзалните пораки за мир, љубов, солидарност, меѓусебно почитување.
gr-veligden-3

-Ви посакувам убави празнични денови, љубов и хармонија во сите семејства кои го празнуваат Христовото воскресение, добро здравје, духовен мир и благосостојба во домовите. Нека е честит и вековит празникот, порача Груевски.

gr-veligden-1

gr-veligden-4

gr-veligden-5

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Нов случај на кopoнавирус во градинка

Дете што посетувало градинка во Свети Николе е позитивно на новиот опасен вирус, Ковид 19, пренесуваат од ТВ 24. Останатите...

„Го зголемуваме производството на вакцини со невидена брзина“: Бил Гејтс потпиша договор со 16 фармацевтски компании

Фондацијата на Бил и Мелинда Гејтс потпиша договор со 16 фармацевтски компании за соработка во производството на вакцина против коронавирусот, како и да ја...

(Видео) Што им ветуваше Заев на лозарите?

Македонските лозари се понижени! Само 2 денари е кило грозје, 2 денари! Еве што ветуваше Заев, а што е реалноста. Ветуваше брда и долина,...

Србите и понатаму нема да можат во земјите од Европска унија

Земјите членки на ЕУ, денес ја сменија листата на третите земји за кои не важат рестрикциииите за влез во ЕУ, така да ограничувањето за...

Царовска: Ќе има падови и проблеми на платформата,

Министерката за образование и наука Мила Царовска на денешната прес-конференција истакна дека речиси се е подготвено за почеток на новата учебна година која ќе...

More Articles Like This