ЛИДИЈА ВУЌИЧЕВИЌ ДОАЃА ВО ОХРИД: Хит претставата „Чекајќи го министepот“ во Центарот за култура

  • February 11, 2020
  • Коментари

Хит претставата „Чекајќи го министepот” која ги освојува театарските сцени во февруари ќе гостува на сцената во Центарот за култура „Григор Прличев“ – Охрид. Претставата ќе се одигра в сабота, на 29 февруари со почеток во 20 часот.

 

 

 

 

Во претставата игра мега популарната актерка Лидија Вуќичевиќ која публиката ја препознава од култната серија,, Бољи живот”, ,,Жикина династија“ и уште многу големи телевизиски, филмски и театарски проекти.

Претходно «
Следно »