January 22, 2021, 4:17 pm

Лидepoт нa кocoвcкaтa oпoзициja Албин Курти пoзитивeн нa Koвид-19

Поврзано

Taжна вecт: Актерот Љупчо Тодоровски-Упа пoчинa oд Koвид-19

Актерот Љупчо Тодоровски-Упа почина денеска поради компликации од коронавирусот, на 65 години. Дипломирал актерска игра на Факултетот за драмски уметности...

Хрватска ќе ја прeкине вакцинацијата во земјата

Хрватска ќе мора да ја прекине вакцинацијата на населението против корона вирус, затоа што нема повеќе вакцини од „Фајзер“....

Пaниka нa 3aкинтoc: 800 килoгpaми ekcплoзив пpoнajдeни вo нaпyштeнa куќа

Во напуштена куќа во село на грчкиот остров Закинтос, полицијата пронашла 800 килограми амониум нитрат, објавија грчките медиуми, јави...
- Advertisement -

Лидерот на најголемата косовска опозициска партија, Движење самоопределување (ВВ), поранешниот премиер на Косово Албин Курти по тестирањето информира дека е позитивен на Ковид-19.

Во објава преку својата страница на Фејсбук, Курти наведе дека имал лесни симптоми и дека наредните две недели ќе биде во самоизолација.

– Почитувани членови на Движењето и граѓани на Републиката. Завчера имав одредени симптоми: лесна главоболка, мала кашлица и болки и црвенило на очите. Вчера го извршив тестот за Ковид-19 и резултирав позитивен. Во наредните две недели ќе бидам во самоизолација, напиша 45 годишниот Курти.

Latest News

Мицкоски: Европските држави се бopaт што е можно повеќе да вакцинираат, кај нас бopбата е да обезбедиме вакцини

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за дневникот на телевизија Алфа, рече дека на средбата со премиерот на...

More Articles Like This