Лицата родени во хороскопскиот знак Јарец секогаш добиваат се’ што ќе посакаат

Поврзано

Дневен хороскоп за понеделник, 25.05.2020

Овен Љубов: Ќе уживате во романтична средба со една блиска личност или омилена забава во познато друштво. Опуштете се Работа: Нема причина да...

Дневен хороскоп за недела (24. мај 2020)

ОВЕН Работа: Не ви е нималку поволен ден. Ова е погреен момент за нови предизици и за нови работи. Љубов: Ви...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Рибите ќе се спротивстават на неправдите, на Лавовите им започнува побалансиран период во врската

Рибите ќе се спротивстават на неправдите, на Лавовите им започнува побалансиран период во врската. Овен Вашиот ум денес ќе биде како...

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се кај експерт…

Сигурно во животот сте имале (или имате) лице на кое се восхитувате бидејќи и покрај препреките успеало да постигне се што еднаш кажало дека ќе
постигне. Тоа лице е веројатно родено во знакот на Јарец.

Јарците често од малечки се среќаваат со проблеми и тешки ситуацџии па поради тоа нагло созреваат и се’ почнуваат да сфаќаат сериозно.

Токму поради тоа не им е тешко од рани денови да ги земат работите во свои раце и да се погрижат остатокот од животот да им биде подобар од самиот почеток.

Јарците се навикнати да носат товар кој ретко кој може да го поднесе, а страшно ги мачи и неправдата која се случува околу нив па многу активно се обидуваат да ја решат. Иако на прва делуваат ладно, лицата родени во овој знак се доста чувствителни и подготвени да помогнат на сите на кои им треба помош.
Не им е проблем да сеприлагодат на било какви услови и многу се вредни па поради својот труд и работа успеваат да остварат се што ќе зацртаат.

Актуелно

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата...

РАСТЕ БРОЈКАТА И ДЕНЕС: На 250 теста 21 нов случај на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и...

Нов раст на новозаболени од Ковид-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови случаи...

БРОЈКАТА И НАТАМУ РАСТЕ: 37 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото деноноќие не се регистрирани...

СО ЛЕСНО: Почна 42-часовниот карантин во државата

Од 11 часот денеска почна забраната за движење на населението што ќе трае до вторниk до 5 часот изутрина. Забраната не важи за полицијата, армијата,...

Повеќе вести