ЛОКВЕНЕЦ ОСВЕН ПАРИ ЗА ПАТНИ ТРОШОЦИ, „ЛАПАЛ“ МИЛИОНИ И ОД ДРУГИ ДРЖАВНИ ФОНДОВИ: 10 милиони евра грант од владата за фирма на Хари Локвенец!

  • July 19, 2018
  • Коментари

Грант од 10 милиони денари од Фондот за иновации доби печатницата „Гинис“ од Прилеп каде ко-сопственик е Хари Локвенец, пратеник на СДСМ. Парите им се доделени во првиот јавен повик за финансирање на микро, мали и средни претпријатија од Планот за економски раст – 3 столб, пренесува ЛИДЕР.

-Особено сум горд и задоволен од одличните резултати од овој прв јавен повик на #ФИТР кој покажа дека се надминати очекувањата, а компаниите аплицирале со исклучително квалитетни проекти, рече Заев а објави Фејсбук страната на Фондот за иновации.

Претходно «
Следно »