ЛОКМАН СЕЛИМИ НЕМА ДА ЈА ДОБИЕ КОМАНДАНТСКАТА ФУНКЦИЈА: МВР со реакција – арачиновецот нема да биде заменик-командант на „Тигар“

  • June 10, 2018

Арачиновецот Локан Селими нема да биде заменик командант на единциата Тигри како што јавија медиумите на албански јазик повикувајќи се на извори блиски на заменикот министер за внатрешни работи Агим Нухиу.


По три дена МВР демантира дека Албанец ќе добие командната позиција во специјалната единица Тигри. Според МВР партиската, верската или било која друга припадност, не е “критериум“ за напредување во МВР. Станува збор за целосна тенденциозна невистина се вели во реакцијата на МВР. Во меѓувреме во притвор е еден од командантие на единицата во операцијата во Диво насеље кога загинаа 8 нејзини припадници. Командантот на Тигрите сега е во затворот во Шутка осомничен за непостапување при настаните на 27 април.

Претходно «
Следно »