ЛОКМАН СЕЛИМИ НЕМА ДА ЈА ДОБИЕ КОМАНДАНТСКАТА ФУНКЦИЈА: МВР со реакција – арачиновецот нема да биде заменик-командант на „Тигар“

Поврзано

ЌЕ СЕ ОДЛУЧУВА ЗА ЧАВКОВ, АНГЕЛОВ, ЧЕНТО, ЈУГ….: Настаните од 27 април три дена пред Апелација

Апелацискиот суд Скопје, од денеска до петок во големата сала на Врховен суд, ќе одржи јавна седница за случајот...

ФОТО: Чуден феномен, езерото Козјак стана целосно црвено

Во минатото се правеле многу истражувања и се докажало постоење на тешки метали во езерото, но тоа не е...

ПРИКАЗНИ ОД БУЛЕВАРОТ: Ние сме лудаци, кажете му на народот зошто го држевте до сега у карантин?

Ние сме лудаци…. Што ве слушаме се уште вас! Прес лакрдија! Не ја релативизирајте Короната. А одеднаш сите мерки на...

Арачиновецот Локан Селими нема да биде заменик командант на единциата Тигри како што јавија медиумите на албански јазик повикувајќи се на извори блиски на заменикот министер за внатрешни работи Агим Нухиу.


По три дена МВР демантира дека Албанец ќе добие командната позиција во специјалната единица Тигри. Според МВР партиската, верската или било која друга припадност, не е “критериум“ за напредување во МВР. Станува збор за целосна тенденциозна невистина се вели во реакцијата на МВР. Во меѓувреме во притвор е еден од командантие на единицата во операцијата во Диво насеље кога загинаа 8 нејзини припадници. Командантот на Тигрите сега е во затворот во Шутка осомничен за непостапување при настаните на 27 април.

Актуелно

Инфектологот Цана: Во просек сега имаме повеќе заразени отколку кога беше воведен полицискиот час

Доколку кривата со нови случаи продолжи со ова темпо во наредните денови, вкупниот број на заразени од Ковид-19 кај...

KOНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ КОГА САКАМЕ ДА СЕ ДВИЖИМЕ: Од денеска целосно се укинува полицискиот час

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија. Оваа одлука е донесена...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

Повеќе вести