ЛУДИЛО ВО ВАРНА: Цеца ја запали Бугарија

  • December 10, 2016
  • Коментари

Српската поп дива Светлана Цеца Ражнатовиќ направи лудило во Бугарија.

bug1_1000x0

Општо е познато дека Бугарите ја обожаваат Цеца и уживаат во нејзините хитови, а таа ги испочитува со концерт на кој се собраа околу 5.000 луѓе кои направиле пеколна атмосфера во спортскиот центар во Варна.

bug1_1000x0

Бугарите уживаа и не ги криеја емоциите во старите хитови на Цеца, а српската фолк дива ја крена салата на нозе.

bug1_1000x0 ceca-_1000x0-1

 

Претходно «
Следно »