Лутиот Роналдо одбива да го обнови договорот со Реал Мадрид

Поврзано

АГEНТOТ НА БЕЈЛ OТФPЛИ ВРАЌАЊЕ НА ВЕЛШАНЕЦОТ ВО ПРЕМИЕР ЛИГАТА: “Како што секогаш велев, Герет е среќен во Мадрид”

Агентот на напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл, Џонатан Барнет изјави дека неговиот клиент нема намера да се врати...

ЦЕЛА ЕКИПА ВО КAРАНТИН: Државниот здравствен инспекторат ја испрати цела Ренова во карантин

По препорака на Здравствениот санитарен и здравствен инспекторат сите членови на ФК Ренова било од администрацијата, стручниот штaб или...

УРУГВАЈ ВО ШOК: Убиeн фудбалски cудија на улица во Монтевидео

Уругвај во шok после yбиството на поранешниот фудбалски cудија и актуелен член на судиската комисија на Уругвајската фудбалска асоцијација...

Откако помина девет години со Лос Бланкос, Кристијано Роналдо очигледно бара лукративен договор на друго место.

Според шпанскиот весник Марка, португалскиот интернационалец е лут на понудата на клубот да го продолжи договорот, кој тој ја смета за скриена сугестија за него да се повлече.

Менаџерот на Мадрид му понуди договор со кој може да заработи 25 милиони евра годишно, додека Роналдо инсистираше на годишна плата од 30 милиони евра (35,4 милиони долари).

На 2 јуни, Кориер дело Спорт објави дека Роналдо планира да остане ако му исплатат 80 милиони евра годишно и навести дека може да го напушти Реал по победата во Лигата на шампионите.
Кристијано Роналдо е во Мадридскиот клуб од 2009 година.

Неговата плата за 2018 година изнесува 21 милион евра (24,7 милиони долари), но клубот Париз Сен Жермен е подготвен да му плати 45 милиони евра (53 милиони долари).

Роналдо во моментов е на тренинг со португалскиот национален тим, каде се подготвува за претстојниот Светски куп во Русија.

Португалија ќе го започне Светскиот Првенство против Шпанија, а следуваат натпревари со Мароко и Иран.

Светското првенство во ФИФА во 2018 година ќе се одржи на 12 стадиони во 11 руски градови, меѓу кои и Москва, Санкт Петербург и Сочи, од 14-ти јуни до 15-ти јули

Актуелно

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна Велес Аце Коцевски. Тој истакна...

СВЕШТЕНСТВОТО ПОМЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ И ВЛАСТА: Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница

Свешетенството во моментов се наоѓа во незгодна ситуација помеѓу помеѓу верниците и власта. Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница. Светиот архијерејски...

ДРАГАН КОВАЧКИ: Ова е крајно нeодгoвоpно однесување кон јавното здравје и животите на секој од нас, за ова се одговара кpивичнo

Ни ја забранија Задушница за да не се ширел КОВИД 19. Сите би се согласиле доколку тие мерки имаат чесна намера. Оти сите сме...

Повеќе вести