Лoкaлниoт пaт зa ceлo Ростуше ce acфaлтиpa: 3aтвopeн зa cooбpaќaј oд 09 дo 17:00 чacoт

Поврзано

На 27 април СДCM свecно го испpoвоцира нapoдот: Гpyeвски со пoддpшкa нa ceмакедонскиот пpoтecт на 25 април

Подршка и повик за протестот во недела во Скопје Протестот на 25. Април со кој се бара ослободување или пат...

„Њујорк тајмс“ објавува дека Македонија е нajлошa во Европа во справувањето со кopoна kpизaтa

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на своот фејсбук профил напиша: „The New York Times објавува дека Македонија е најлоша во...

Расте притиcokот врз Пауновски: Груби и Николовски му порачаа дека е неприфатливо непочитувањето на одлуките на владата

Со усвоениот План за распределба на административните службеници преку Програмата К-5, којшто беше усвоен на 40-тата владина седница, Владата...
- Advertisement -

Локалниот пат за село Ростуше денеска од 09:00 до 17:00 часот ќе биде затворен за сообраќај поради асфалтирање.

Како што информира Општина Маврово и Ростуше, патот од Ростушки Мост (Ростушко Анче) до Ростуше е оној од кракот што се издвојува од регионалниот пат Дебар – Маврово и поврзува повеќе села, меѓу кои и Ростуше, кое е седиште на општина Маврово и Ростуше.

Патот е долг повеќе од два километра, а со овој зафат се проирува на шест метри, наместо досегашните 3,5 до четири метри.

Овој проект, кој е еден од најзначајните во општината, е финансиран од страна на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, а вкупната вредност изнесува 18.594.783 денари.

Latest News

Украина е koлатeрална штeтa: За Американците вистинската цел е дoминација во Црното море

Украина е само потрошен материјал, koj на Американците им даде можност да ги испраќаат своите бродови на Црното Море...

More Articles Like This