„Лoкaл патpиoтoт“ Заев кој што неговото родно Муртино не го среди во 18 години не може да ни ја oпpaви државата

Поврзано

(Видео) Муцунски со поддршка од Демократската Младинска заедница на Европа

Кандидатот за пратеник во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски на својата фејсбук страница сподели видео обраќање на...

Операција Атлантик

Под кодното име „Атлантик“ била водена мега разузнувачка операција за следење на сите противници на промената на името, во...

Нашата визија нуди подобри времиња за Македонија

Проектот #Обнова нуди план со кој се обврзуваме кон Вас – граѓаните. Се обврзуваме за зголемена ефикасност на државата и...

Човек кој што 18 години бил на власт, локална и централна, и кој од уста не го вади и кој што е горд со своето родно село Муртино, и не направил ништо за да го среди не може да ни ја оправа државата. Ова го истакна денеска потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Никососки, кој е и носител на Изборна единица 4 на средба со граѓаните на Валандово.

Тој потенцираше дека од почетокот на кампањата ги посети сите населени места во четвортаа Изборна единица и рече дека е запрепастен од сликата што ја виде од село Муртино кој што родно место на неговиот опонент од единицата, Зоаран Заев.
Николоски истакна дека во Муртино сеуште нема канализација и дека фекалите, летниот период, се излеваат во два големи канали, од кои што се шири ужасна миризба и кои го загрозуваат здравјето на локалното население.

– Овој големиот локал патриот од уста не го вади тоа негово Муртино. Не знам дали сте биле во Муртино, но јас бев и ќе ви кажам како изгледа. Има една улица како оваа тука, од лева страна од улицита е ископан канал огромен, од десна страна ископан уште еден канал. Канализацијата тече во отворени канали. Секое лето луѓето се заболуваат од фекалиите кои што течат по тие канали, а секој поголем дожд се поплавуваат. И си велам, па овој дома не си средил во 18 години, една канализација не направил по една цевка да стави и лево и десно, но ако не ништо друго да не му мириса и да не се разболуваат родителите негови кога ќе отидат таму, ние чекаме ќе ја оправал државата, рече Николоски.
Е со таков „локал патриот“ си имаме работа, додаде Николоски и порача дека затоа, овие избори мора да го победат.

Тој констатираше дека човек кој што е недомаќин дома, ќе е недомаќин, и како што се покажа дека е и за цела држава, затоа на 15 јули сите масовно да излеземе и да го поразиме.

Актуелно

Операција Атлантик

Под кодното име „Атлантик“ била водена мега разузнувачка операција за следење на сите противници на промената на името, во...

(Во живо) Бoмбa на Љупчо Палевски, приcлyшкyвани и следени новинари, политичари и активисти на „Бојкотирам“

Во „Public Room“ на прес конференција, Љупчо Палевски открива дека во период пред референдумот биле прислушкувани и следени, новинари, политичари и активисти на движењето...

Брима Галуп воопшто не спровела анкета, СДСМ „води“ само на непостоечки анкети!

Новинарот Горан Момировски во емисијата „Заспиј ако можеш“ откри скандал од невидени размери споделувајќи со македонската јавност дека Брима Галуп воопшто не спровела никаква...

Мицкоски до Заев: Ќе морате да ја докажувате Вашата невиност пред cуд, одговорност мора да има

На вечерашниот тв дуел гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски, кој зборуваше за реформите во судството, како и за одговорноста која што ќе...

Мицкоски: Cо заокружување на број 14 ќе се поддржи една поинаква Македонија од оваа која што денеска се случува

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во дебатната емисијата на македонската телевизија посочи дека овие избори се избори во кои што се одлучува за нашата...

Повеќе вести