(Видео)МАДОНА ПРЕД ПОЛОВИНА МИЛИОН ЛУЃЕ ГО ПЦУЕШЕ ТРАМП: Прекинат преносот во живо поради пцовките на Мадона!

  • January 22, 2017
  • Коментари

Телевизискиот канал Си-Ен-Ен го прекина преносот во живо од говорот на пеачката Мадона поради нејзините навреди кон претедателот на САД Доналд Трамп, пренесуваат светските медиуми

madona2

Мадона настапи на масовните протести во Вашингтон, на кои според разични проценки имало околу половина милион луѓе. За време на настапот Мадона во два наврати го пцуела Трамп, по што преносот беше прекинат.

Водителката на Си-Ен-Ен им се извини на гледачите поради непристојните зборови
„Ние од ова ќе се воздржиме. Тоа е Мадона, не знаевме што ќе каже“, рече водителката.

За време на настапот на Мадона, таа ја отпеа песната „Express Yourself“, во која исто така го измени текстот, додавајќи негативни коментари за Трам. На протестите во Вашингтон настапија и низа други познати личности, меѓу кои Алиша Киз, режисерот Мајкл Мур, актерката Скарлет Јохансон.

https://www.youtube.com/watch?v=zdbovQJruQ0

Претходно «
Следно »