(Видео)МАДОНА ПРЕД ПОЛОВИНА МИЛИОН ЛУЃЕ ГО ПЦУЕШЕ ТРАМП: Прекинат преносот во живо поради пцовките на Мадона!

Поврзано

НEНОPМAЛНA РАБОТА: 15 години го кpиeла тeлoтo на баба и во фрижидер

Жена од Пенсилванија е уапсена затоа што го чувала телото на нејзината почината баба 15 години во замрзнувач, за...

ЕРДОГАН ПОКАЖУВА СИЛА: Во „Света Софија“ ќе се читаат стихови од Коранот на денот на падот на Константинопол

Имами ќе читаат стихови од Коранот во „Света Софија“ за време на денешната петочна молитва во чест на годишнината...

ЈУЖНА КОРЕЈА: Нови жapиштa на кoрoнaвиpyc ги враќаат yкинaтитe мepки

Новите жаришта на коронавирус во јужнокорејскиот главен град Сеул властите ги прогласија за „кризна состојба“ и повторно се воведени...

Телевизискиот канал Си-Ен-Ен го прекина преносот во живо од говорот на пеачката Мадона поради нејзините навреди кон претедателот на САД Доналд Трамп, пренесуваат светските медиуми

madona2

Мадона настапи на масовните протести во Вашингтон, на кои според разични проценки имало околу половина милион луѓе. За време на настапот Мадона во два наврати го пцуела Трамп, по што преносот беше прекинат.

Водителката на Си-Ен-Ен им се извини на гледачите поради непристојните зборови
„Ние од ова ќе се воздржиме. Тоа е Мадона, не знаевме што ќе каже“, рече водителката.

За време на настапот на Мадона, таа ја отпеа песната „Express Yourself“, во која исто така го измени текстот, додавајќи негативни коментари за Трам. На протестите во Вашингтон настапија и низа други познати личности, меѓу кои Алиша Киз, режисерот Мајкл Мур, актерката Скарлет Јохансон.

https://www.youtube.com/watch?v=zdbovQJruQ0

Актуелно

ПОРАЗИТЕЛНИ БРОЈКИ НА СВЕТСКА БАНКА: 130 илјади граѓани во земјава ги демнее сиромаштија

Повеќе од 130 илјади граѓани од земјава до крајот на годинава ќе бидат во опасност од живеење во сиромаштија. За...

(Видео) АЛАХ АКБАР ЕЧЕШЕ ВО КОЧАНИ: Верска позаднина на протестите во градот?!

Алах акбар ечеше по улиците во Кочани попладнево. Се поставува прашањето дали е верска позадината на протестите во градот? Првичните  информации со кои располага Инфомакс...

СОСТОЈБАТА Е СЕРИОЗНА: Покрај препораките за избори Комисијата за заразни болести ќе предложи продолжување на вонредната состојба

Комисијата за заразни болести ќе и предложи на Владата продолжување на вонредната состојба во пресрет на најавената седница на Советот за национална безбедност, што...

РАБОТАТА ИЗЛЕГУВА ОД КОНТРОЛА: Коронавирусот во Македонија зеде 4 нови жртви

Во последните 24 часа регистрирани се 52 нови случаи на заболени од Ковид-19 во земјава. Резултатот е добиен по изработени 661 тест. Распоред по градови: Скопје...

СЕ ВРАЌААТ РЕСТРИКТИВНИТЕ МЕРКИ?!: Еве што предлага Комисијата за заразни болести

Неофицијално, ТВ21 дознава дека во последните 24 часа бројот на заболени од коронавирус е над 50. Заменик министерот за здравство, Арменд Арслани, за ТВ21 изјави...

Повеќе вести