МАДОНА СЕ ВРАЌА НА СЦЕНАТА: Кралицата на попот ќе настапува на Евровизија

  • April 4, 2019
  • Коментари

Култната поп пејачката од САД, Мадона ќе настапи на фестивалот „Песна nа Евровизија“ во Израел за милион долари.

Тој хонорар ќе го плати милијардерот Силван Адамс.

Адамс на овој чекор се одлучил после преговорите со израелската телевизиска корпорација која му предложила да биде партнер на конкурсот.

Мадона во 2015 година беше прогласена за најкомерцијализирана пејачка, а нејзиното име се наоѓа во Гинисовата книга на рекорди.

„Евросонг“ ќе биде одржан во Тел Авив од 14 до 18 мај.

Во моментов се прави програмата и списокот на ѕвездите кои ќе гостуваат.

Како една од водителките на фестивалот се спомнува и израелската актерка Гал Гадот, позната по филмот „Wonderwoman”.

Претходно «
Следно »