МАДОНА СЕ ВРАЌА НА СЦЕНАТА: Кралицата на попот ќе настапува на Евровизија

Поврзано

(Видео) Силна еkcплозија во Северна Кореја, зaгинaле 15 лица

Видеозапис снимен од Кина покажува ekсплозија во Северна Кореја, објавија бројни медиуми денеска, додека еден од јужнокорејските медиуми објави...

На секои 15 секунди умиpa по едно лице од кopонавирус

Бројот на cмртни случаи од ковид-19 во светот денес надмина 700.000, според Ројтерс, а САД, Бразил, Индија и Мексико...

Отпимистички прогнози за вакцината, еве кога се очекува да биде готова

Вакцина против коронавирусот ќе биде достапна во 2020 и 2021 година, изјави водечкиот советник за пандемија на Владата на...
- Advertisement -

Култната поп пејачката од САД, Мадона ќе настапи на фестивалот „Песна nа Евровизија“ во Израел за милион долари.

Тој хонорар ќе го плати милијардерот Силван Адамс.

Адамс на овој чекор се одлучил после преговорите со израелската телевизиска корпорација која му предложила да биде партнер на конкурсот.

Мадона во 2015 година беше прогласена за најкомерцијализирана пејачка, а нејзиното име се наоѓа во Гинисовата книга на рекорди.

„Евросонг“ ќе биде одржан во Тел Авив од 14 до 18 мај.

Во моментов се прави програмата и списокот на ѕвездите кои ќе гостуваат.

Како една од водителките на фестивалот се спомнува и израелската актерка Гал Гадот, позната по филмот „Wonderwoman”.

Latest News

Фејсбук со нова услуга станува конкурент на Тик Ток

Фејсбук објави дека започнала услуга на кратки видеа на платформата на Инстаграм, што може да биде директен конкурент на...

(Видео) Силна еkcплозија во Северна Кореја, зaгинaле 15 лица

Видеозапис снимен од Кина покажува ekсплозија во Северна Кореја, објавија бројни медиуми денеска, додека еден од јужнокорејските медиуми објави дека имало истекување на природен...

На секои 15 секунди умиpa по едно лице од кopонавирус

Бројот на cмртни случаи од ковид-19 во светот денес надмина 700.000, според Ројтерс, а САД, Бразил, Индија и Мексико имаат најмногу cмртни случаи од...

Со над 1000 зaболени дневно, Турција воведува нови мерки против коpонавирусот

Турското Министерство за внатрешни работи денеска објави нови мерки за сузбивање на ширењето на ковид- 19, затоа што дневниот број на ново заразени со...

Грција обвинyва: Турција 33 пати го пpeкршила грчкиот воздушен простор за само еден ден

Осум турски воени авиони извршиле вкупно 33 пpeкршувања на грчкиот национален воздушен простор во текот на еден ден во средата, соопштија грчките вoeни власти. Шесте...

More Articles Like This