МАДОНА ЌЕ ПЕЕ НА ЕВРОВИЗИЈА ЗА МИЛИОН ДОЛАРИ!

  • April 2, 2019
  • Коментари

Пејачката Мадона ќе настапи на Евровизискиот натпревар во Израел за еден милион долари. Оваа такса ќе ја плати милијардерот Силван Адамс.

Според “I-net”, Адамс решил да го преземе овој чекор по преговорите со израелската телевизиска корпорација, што укажа дека тој ќе и биде партнер на натпреварот.

Треба да се потсетиме дека во 2015 година, Мадона е прогласена за најкомерцијализирана пејачка, нејзиното име е запишано во книгата на Гинис.

“Песната на Евровизија 2019” ќе се одржи во Тел Авив од 14 до 18 мај. Се подготвува програма и се прави листа на ѕвезди кои ќе гостуваат. Како еден од победниците на фестивалот се споменува израелската актерка Гал Гадо, позната по нејзиниот филм “Чудото жена”.

Претходно «
Следно »