МАЕСТРО СТОИЛОВ: Погледнете го неверојатниот гол на Столе Стоилов!

  • January 18, 2018
  • Коментари

Македонските ракометари се специјализираа за атрактивни голови, во второто полувреме по одлична асистенција од Кире Лазаров, Стојанче Стоилов постигна маестрален гол.

Гол како овој на Столе не толку често се гледа на ракометните терени. Македонската јавноста останува да жали за промашениот зицер на Стилов на 10 секунди пред крајот на мечот, но што е тука, македонските момци со 3 бодови ќе стартуваат во Вараждин.

Претходно «
Следно »