Маж пронajден мpтoв покрај рeкa кај Делчево

Поврзано

- Advertisement -

Шеесет и седумгодишно лице од беровското село Смојмирово е пронајдено починато во коритото на Смојмирска Река. Трагичниот настан го потврдија од беровската полиција, а смртта на несреќниот беровчанец била констатирана од екипа на Итната медицинска помош од Берово.

На 10.06.2021 во 08:10 часот во Полициската станица Берово добивме пријава дека во коритото на „Смојмирска река“ во село Смојмирово е пронајден починат В.Г. (67) од село Смојмирово. Смртта без траги на насилство ја констатираше лекар од Итна медицинска помош, инфирмираа од полицијата во Берово.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството.

Latest News

Двa пaциeнти пoчинaa вo тeкoт нa изминaтотo дeнoнoќиe – peгиcтpиpaни 19 нoви cлyчaи нa Koвид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.680 тестирања, а...

More Articles Like This