Маж се обиде да се зaпaли за време на молитвата во Тирана

Поврзано

- Advertisement -

40-годишен маж се обиде да се запали денес во Тирана за време на молитвата по повод почетокот на Курбан Бајрам, соопшти албанската полиција.

Како што се наведува, маж идентификуван под иницијалите Б. Г. се испрскал со бензин и влегол на плоштадот Скендербег.

Муслиманските верници кои се молеле на плоштадот го запреле, по што полицијата го одвела, пренесуваат агенциите.

Полицијата ги испитува мотивите за неговото дело, а муслиманската заедница во Албанија тврди дека тој не е муслиман верник и дека може да биде психички болен.

Илјадници муслимански верници се собраа денес во центарот на Тирана за да се помолат на празникот Рамазан Бајрам.

Latest News

Отворена нова истpaга пpoтив Гугл поради онлајн рекламирање

Антимонополските власти на ЕУ ќе отворат уште еден фронт против „Гугл“, дел од „Алфабет“, со започнување на официјална истрага...

More Articles Like This