Маж со нoж нaпaднaл цело семејство, тeшко повpeдено eдно лице

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 17.06.2021 во 19.00 часот во СВР Велес, Е.М.(37) од Кавадарци пријавила дека таа, нејзиниот син и нејзините роднини А.М., Б.М. и С.М., сите од Кавадарци, биле физички нападнати од Б.М., кој при нападот употребил и остар предмет, со кој на С.М. му нанел тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Кавадарци. Се преземаат мерки за расчистување на с

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This