September 25, 2020, 5:56 pm

Македонец избран за најубаво дете во светот

Поврзано

(Видео) Кaкo дa нe и дaдe чoвeк пoпycт: Србинка цeлocнo гoлa излeглa oд aвтoмoбил и тpгнaлa дa кyпи лyбeницa, на пpoдaвaчoт живoтoт мy ce...

Видеото кое се појави на Твитер ги „запали“ социјалните мрежи во Србија. На снимката се гледа како девојка излегува од...

Полна месечина на 1ви октомври – време е за големо чистење на енергијата

Полна месечина се појавува на небото на 1 октомври овој пат во знакот Овен, но освен неа, доаѓа уште...

Бред Пит седми пат станува татко со 30 години помладата девојка? Анџелина Џоли пред нервен слом

Веќе некое време се шушка за врската на познатиот холивудски актер Бред Пит и младата германска манекенка Никол Потуралски,...
- Advertisement -

Минатата недела во Банско, Бугарија, се одржа детскиот избор за убавина, „Little Miss&Mister Galaxy 2019“, на кој во неговата возрасна категорија победи осумгодишниот Садат Јакупи, кој ја претставуваше нашата држава.

Овој голем успех тој го зачини со уште една титула „Top Model Galaxy 2019“.

Малиот Садат е член на Модното студио Црнокрак и заедно со неговите родители и со Мики Црнокрак претстојуваа седум дена во Банско каде со другите учесници од многу држави од целиот свет се подготвуваа за големото финале.

На изборот и Мики Црнокрак доби титула за најдобар национален директор и тоа трета година по ред. Тој ни изјави дека е прекрасно чувството да се претставува Македонија надвор од границите, а кога при тоа ќе се вратите дома со титули, задоволство е навистина комплетно.

Нашиот Садат заслужено ја освои титулата, првенствено со својата убавина и шарм, на кој не останаа рамнодушни сите членови на жирикомисијата.

– Би сакале во оваа прилика да се заблагодариме и на „Ансамбл Кочо Рацин” од Скопје, кои ни обезбедија народна носија за Садат, во која тој меѓу другото се претстави на овој избор, како и на ЈП Паркови и Зеленило Скопје, кои исто така ни помогнаа при подготовките за овој престижен интернационален детски избор за убавина.

Latest News

(Видео) Се cyдрија три возила: Тешkа сообрaќајка кај Злokyќани

За среќа, според информациите, нема тешко повpeдени, но причинета е голема материјална штeта. Од она што можеше да се...

(Видео) Ckaндал во Аргентина: Пратеник водел љубов за време на вирутелната седница

Пратеник од Аргентина бил cycпендиран откако камерите забележале како води љубов со својата партнерка, за време на вирутелната седница. За време на специјалната седница на...

Се затвopа фабриката „Гришко“ единствената фабрика за балетски чевли во Македонија

Се затвoра фабриката „Гришко Македонија“, која беше отворена во 2012 година во селото Слeчпе, Демир Хисар, и која се занимава со производство на балетски...

Од понеделник почнува исплата на септемвриските пензии

Oд понеделник 28.09.2020 година, почнува етапната исплата на септемвриските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и...

Да го спacиме Преспанското Езеро: Петиција за спроведување итни мерки за cпас на Преспанското Езеро

Повеќе граѓански здруженија, асоцијации, друштва, активисти на еколошки движења денеска покренаа петиција за спас на Преспанското Езеро, со упатени конретни барања до Владата на...

More Articles Like This