Македонец со нож во вpат ѝ пресудил на сопругата на паркинг во Австрија

  • January 22, 2019
  • Коментари

Триесет и двегодишна Македонка вчера напладне била у биeна на паркинг во австрискиот град Тулн. Како што пренесуваат австриските медиуми, нејзиниот сопруг (36) ја пречекал на паркингот пред супермаркет, каде неколку пати ја и3бодел со нож во вpатот.

Nächster Frauenmord in Österreich!Und wieder "Stiche in den Hals".https://www.krone.at/1848006 #Tulln #Frauenmorde

Gepostet von Oneandahalfman am Montag, 21. Januar 2019

Претходно «
Следно »