Следува период на стабилно и потопло време

  • May 25, 2018

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде од 7 до 14 степени, а максималната од 22 до 29 степени. Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и температура од 11 до 27 степени.

Од утре следува период на претежно стабилно и потопло време, во попладневните часови со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, особено во јужните делови.

Претходно «
Следно »