Македонија конечно сплотена: Со кече, сонцето од Кутлеш и фес се навиваше во Букурешт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонија вчера беше поразена со резултат од 3:1 на дебитантскиот натпревар на Европско првенство од нашиот противник Австрија.

Нашите репрезентативци покажаа игра, но сепак неискуството на вакви големи натпреварувања си го направи своето.

Во Букурешт голем број македонски граѓани го проследија натпреварот навивајќи од се срце за Македонија, но еден настан го одблежа вчерашниот ден.

Македонија се чини по 30 години конечно е сплотена, а тоа се гледа и од историската фотграфија на охриѓанецот Ристе Петрески кој заедно со своите пријатели Мадрит Османи и Талат Демирали се фотографираше во Букурешт.

На фоотографијата се навиваше со фес, кече и сонцето од Кутлеш, погледнете:

Latest News

Пронајдено мpтво машко тeло во реката Вардар кај тетовско Радиовце

Мртов маж е најден во водите на реката Вардар попладнево во близина на селото Радиовце, дел од Општина Брвеница....

More Articles Like This