October 20, 2021, 5:15 pm

Македонија на Европско: Македонските фудбалери со убедлива победа над Казахстан

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонските репрезентативци доминираа на теренот на Националната Арена „Тодор Проески“, и успеаја да постигна четири гола. Македонската фудбалска репрезентација вечерва го победи Казахстан со убедливи 4:0 во пријателски натпревар одигран на Национална арена „Тодор Проески“. Стрелци на головите беа Езгјан Алиоски, Иван Тричковски, Милан Ристовски и Дарко Чурлинов.

Првиот гол, Македонија го постигна во 35 го постигна Алиоски од пенал. Во второто полувреме, голови постигнаа Тричковски, Ристовски и Чурлинов.

Со оваа победа Македонија патува во Букурешт каде на 13 јуни против Австрија ги очекува историскиот настап на ЕП.

Latest News

Паниka во американска вoeна база во Мериленд поради бomба и opужен нaпaд

Базата на военоморските сили на САД во Бетесда, Мериленд, е затворена поради примена анонимна закана за поставена експлозивна направа,...

More Articles Like This