МАКЕДОНИЈА НА ИСТА ЛИСТА СО СИРИЈА: Меѓународната кризна група предупредува на влошување на состојбите!

  • May 3, 2016

Меѓународната кризна група (ИЦГ) на својата најнова листа ја стави Македонија во групата на меѓу земји каде состојбата се влошува.

protesti_kontra_protesti

Македонија е во друштво со Авганистан, Бангладеш, Гамбија, Ирак, Нагорно-Карабах (Азербејџан), Република Конго и Сирија, земји кои постојано се на раб на некаков конфликт.

Главна причина за ставањето на Македонија на оваа неславна листа е политичката криза која кулминираше со најавата за бојкот на изборите од страна на опозицијата и аболицијата од страна на претседателот Иванов, а е резултат на вештачки создадената криза од страна на СДСМ и соросоидните ботови, спонзорирани од странски фондови.

Во извештајот е поместена и смртта на Коста Крпач, кој беше најден дома со прострелна рана во градите.

 

Претходно «
Следно »