МАКЕДОНИЈА НА РУСКАТА НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЈА: Репортерот на „Росија 1“ влезе во дувлата на Сорос во Македонија!

Поврзано

МИТРЕВ: За жал, се покажа како точна мојата претпоставка дека со олабавување на мерките ќе се врати вирусот

За жал, се потврди мојата претпоставка дека со олабавување на мерките ќе ни се случи повторно враќање на вирусот,...

ДОКТОРИТЕ ГО КРЕНАА ГЛАСОТ: Политиката се повеќе почна да врши влијание на одлуките на Комисијата за заразни болести

Професор др. Зоран Спировски од Клиниката за торакална хирургија гостувајќи во емисија „Топ Тема“ посочи дека денешните бројки на...

ПАНДОВ РАСПАЛИ-БАРА ОСТАВКИ ВЕДНАШ: После денешниов црн понеделник прва работа што треба да се направи во Македонија е итно распуштање на комисијата за заразни...

Александар Пандов на социјалните мрежи реагираше на денешниот црн биланс од заразени и починати од коронавирус. После денешниов црн понеделник...

Руската национална телевизија и репортерот Антон Љадов, истиот оној кој влезе во џамиите и терористичките дувла во Косово, Македонија, Србија, Црна Гора и Албанија, минатата недела ги сними дувлата на Сорос во Македонија

Rusija_soros

– Џорџ Сорос, пријател и спонзор на обоените револуции низ светот, сега е прогонуван. Најверојатно бидејќи Стејт Департментот на САД веќе престана да го поддржува. Како резултат на тоа, неколку Источно Европски земји го кренаа гласот против Сорос и неговата Фондација „Отворено општество“. Сорос и неговите пари веќе не се добредојдени во Полска, Чешка, Словенија, Романија. Во Македонија се одржуваат масовни протести против него. – пренесува Руската национална телевизија.

Репортерот Антон Љадов, влезе во дувлата на Сорос во Македонија откривајќи ја нивната организација и начинот на кој се пере мозокот кај младите регрути, кои гордо се идентификуваат како „Соросова Армија“.

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести