January 28, 2021, 2:57 am

Македонија оди на светско првенство во Египет

Поврзано

Кире Лазаров е новиот селектор на Македонија?

Кире Лазаров е голем фаворит во трката за нов селектор на Македонија, откако Ракометната Федерација на Македонија во текот...

Се огласи македонската Џудо федерација за случајот со поранешниот тренер обвинет за злоcтавување малолетнички

Македонската Џудо федерација во однос на последните информации за приведување на еден поранешен тренер по џудо, со обвинувања за...

Конте зapaбoти цpвeн кapтон: Тренерот на “Интер” ce иcклyчи и му yпaти “coчни збopoви” кoн cyдиjaтa

Интер не успеа да го победи Удинезе и не го искористи најдобро поразот на Милан од Аталанта, а на...
- Advertisement -

Македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство во Египет кое стартува утре. Нашиот најдобар национален состав ќе оди на местото на Чешка.

Најновата информација дека оваа селекција нема друг избор, освен да се откаже поради позитивни на ковид 19.

Македонија во овој случај ќе биде во групата Г заедно со Египет, Шведска и Чиле.

Latest News

Тасевски: Според големата Финска Реформаторка родот е флуиден, легнуваш како машко, се будиш како девојче

Актерт Сашо Тасевски реагираше на контроверзните реформи во образованието кои власта планира да ги спроведе во најкраток можен рок. „Наскоро...

More Articles Like This