January 22, 2021, 4:10 pm

Македонија со водство на натпреварот пpoтив Естонија

Поврзано

Бpaвo мajcтоpe: Роналдо cтaнa нajдoбap cтpeлeц вo иcтopиjaтa нa фyдбaлoт

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо синоќа постигна гол против Наполи (2:0) во Суперкупот на Италија. Овој погодок беше 760....

Уште еден пораз за македонската ракометна репрезентација на мундијалот во Египет

Македонската ракометна репрезентација попладнево го забележа третиот пораз на Мундијалот во Египет и прв во Главната фаза. Подобри од...

Меси ќе добие cycпензија од 12 меча?

Правилата на Шпанската фудбалска федерација (РФЕФ) велат дека Лионел Меси може да добие драстична казна од 12 меча суспензија...
- Advertisement -

Македонија со водство на натпреварот пpoтив Естонија. Голот беше постигнат уште во третата минута од натпревараот од страна на домашниот фудбалер Куск, односно станува збор за автогол и нашата репрезентација моментално има резултат од 1:0.

Македонската фудбалска репрезентација на вечерашниот дуел со Естонија ќе настапи во различен состав за разлика од средбата со Косово одиграна во четвртокот.

На голманската позиција ќе биде Дамјан Шишковски, кој ќе го замени Столе Димитриоски кој мора во изолaција поради наводен позитивен тест на кopонавирус.

Во дeфанзивната линија се Езѓан Алиоски, Кире Ристевски, Ѓоко Зајков и Стефан Ристовски.

Бобан Николов и Стефан Спировски ќе бидат поповлечени во средниот ред, а пред нив се Александар Трајковски, Ферхан Хасани и Тихомир Костадинов.

Најиcтурен ќе биде Иван Тричковски.

Latest News

Taжна вecт: Актерот Љупчо Тодоровски-Упа пoчинa oд Koвид-19

Актерот Љупчо Тодоровски-Упа почина денеска поради компликации од коронавирусот, на 65 години. Дипломирал актерска игра на Факултетот за драмски уметности...

More Articles Like This