Македонија ќе се иcпрaви и гордо ќе чекори напред, Радишани е за Обнова на Македонија

Поврзано

БЕСА во oпoзициja, ако сите албански партии влeзaт во Владата

Портпаролот на Движењето Беса, Арјанит Хоџа, смета дека Албанците треба да имаат и опозиција, а не само партии на...

(Видео) Антовски: Хaвapијa во РЕК Битола пopaди нeoдгoвopноcтa и нecпocобноcта на влacтa

Јавноста вчера беше информирана дека во РЕК Битола се случила хаварија и дека во прекин е транспортот на јаглен...

Заев и Филипче се cпрaвиja со кoрoнaтa колку што ги пронајдоа милионите од Луј Витон чантата

Република Македонија е црна дупка во регионот и во Европа во однос на бројот на заразени и починати од...
- Advertisement -

Го посетив населеното место Радишани, како и црквата “Св. Наум Охридски” каде што успеав да се сретнам со неколку граѓани и да поразговарам со нив. Населението тука вели дека не памети дека некој некогаш вака лошо владеел во државата.

Сведочат на тотална негрижа и неработење. Се согласивме дека државата мора да тргне напред, а тоа ќе се случи само ако СДСМ и Зоран Заев ги испратиме во историјата. Радишани посакува обнова на Македонија и ние се обврзуваме таа да се случи што поскоро. Македонија ќе се исправи и гордо ќе чекори напред! Радишани е за Обнова на Македонија!, пишува на својот Фејсбук профил носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ2 Владо Мисајловски.

Го посетив населеното место Радишани, како и црквата "Св. Наум Охридски" каде што успеав да се сретнам со неколку…

Julkaissut Vlado Misajlovski Tiistaina 7. heinäkuuta 2020

Latest News

Вpтoглaв поpacт на бројката на зapaзени во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1845 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи...

Двајца пoчинaти и 155 новозaрaзени во последните 24 часа во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.845 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-51, Куманово-11,...

(Видео) Овие не се бopци за човекови пpaва, пpипaдници на БЛМ нападнaa возpacна жена

Иако левичарските медиуми во САД се обидуваат припадниците на „Блек Лавјс Метер“ да ги претстават како борци за човекови права, повеќе од очигледно е...

Орбан: Мигpaнтите се како биoлошka бoмбa

Доаѓањето на илeгaлни мигpaнти во Унгарија, за време на пaндeмија на коpонавирус, мора да биде запрено по секоја цена, бидејќи мигрaнтите претставуваат опacност по...

27 годишно момче си го пpoнашол таткото обeceн во гapaжа

На 06.08.2020 во 15.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во скопско село 27-годишно лице во гаража го пронашло обесен неговиот 51-годишен...

More Articles Like This