МАКЕДОНКИ СЕ ПРОДАВААТ ЗА 100 ЕВРА: Срби и Македонки за 100 евра на час во Дубаи!

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

Повеќе од 400 Србинки нудат сексуални услуги преку само една интернет-страница, и тоа за цена која почнува од 2.000 евра на ден, пишува српскиот весник „Блиц”.

prodavacica_ljubavi

Бројот на девојки се намалил се зголемил овој викенд, кога на интернет-страницата се појавиле и неколку нови имиња.

Пишувајќи приказна за нив, весникот стапил во контакт со еден клиент кој користел услуги од овие девојки.

– Сега ми беа тројца соработници. Странци. Дојдоа во хотел. Момците од рецепција знаеја сѐ. Потоа во собата почна „благо” загревање, односно се напивме еден пијалак, но таксиметарот си работи. По 10 минути се „фрлија” на работа. Момците добија „комплетен сервис”, а тие по 130 евра од час – рекол „клиентот”.

Повеќето девојки од нив патуваат честопати во арапските земји, се разбира, најмногу во Дубаи

– Не работат само во Белград. Одат по светот, најмногу во арапските земји. Сите се многу убави, дотерани како за на доделување „Оскар” – рекол изворот за „Блиц”.

Исто така, веќе подолго време кружи информација дека во Дубаи со проституција се занимаваат и девојки од Македонија.

Две девојки од внатрешноста на земјава веќе неколку години „работат” во оваа земја, меѓутоа, услугите што тие ги даваат најчесто се на фудбалери од познати странски клубови, тамошни бизнисмени и слично…

Актуелно

ВИЛМА ЈА ЗАПЛЕТКАЛА РАБОТАТА: Презентирала снимки на кои се гледа братот на висок политичар од Македонија

„Од тоа што можеше да го видеме од презентираните докази еве тука на овој ѕид видовме како Кичеец седи...

(Видео)СО ЦИСТЕРНА ВЛЕТА МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Инцидент на протестот во Минеаполис, САД – возач на цистерна влета во толпата демонстранти

Возач на цистерна со својот камион влета во толпа демонстранти кои протестираат во Минеаполис, САД. Инцидентот се случил на автопатот 35В, а за среќа...

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на протестот за Џорџ Флојд -...

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

Повеќе вести