МАКЕДОНСКАТА ПОЛИЦИЈА НА НОЗЕ: Исчезна ученичка

  • January 25, 2017

Во 17 часот и 30 минути во Штип, несреќен татко пријавил дека му исчезнала малолетната ќерка. Се работи за 44-годишниот М.М. од селото Шашаварлија кој се јавил во полиција и пријавил дека исчезнала неговата малолетна тринаесетгодишна ќерка.

DFD78F7939CF5F06FF2E8F08DC498068

Полицијата информира дека девојчето во 06 часот и 30 минути неговата малолетна ќерка со комбе заминала на училиште, и по враќањето на комбето со учениците, истата не се вратила дома.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на малоелтничката.

Претходно «
Следно »