January 28, 2021, 4:13 am

Македонската репрезентација тргна кон Египет

Поврзано

Кире Лазаров е новиот селектор на Македонија?

Кире Лазаров е голем фаворит во трката за нов селектор на Македонија, откако Ракометната Федерација на Македонија во текот...

Се огласи македонската Џудо федерација за случајот со поранешниот тренер обвинет за злоcтавување малолетнички

Македонската Џудо федерација во однос на последните информации за приведување на еден поранешен тренер по џудо, со обвинувања за...

Конте зapaбoти цpвeн кapтон: Тренерот на “Интер” ce иcклyчи и му yпaти “coчни збopoви” кoн cyдиjaтa

Интер не успеа да го победи Удинезе и не го искористи најдобро поразот на Милан од Аталанта, а на...
- Advertisement -

Иако прва резерва, која влета поради многуте позитивни случаи на Ковид-19 во селекцијата на Чешка, македонската ракомeтна репрезентација отпатува за Египет со повисоки амбиции од само да учествуваат на 27. Светско првенство.

Подмладениот состав на селекторот Данило Брестовац, со седум дебитанти на големите натпреварувања меѓу 20. ракометари, стартува утревечер против Шведска.

В сабота е дуелот со домаќинот Египет, а во вторник со Чиле, кој „црвено-жолтите“ два пати го совладаа на контролните средби неодамна во Скопје.

Во групата од втората фаза ќе има место за трите најуспешни репрезентации во групата.

Latest News

Тасевски: Според големата Финска Реформаторка родот е флуиден, легнуваш како машко, се будиш како девојче

Актерт Сашо Тасевски реагираше на контроверзните реформи во образованието кои власта планира да ги спроведе во најкраток можен рок. „Наскоро...

More Articles Like This