МАКЕДОНСКИОТ МОДЕЛ, КАТЕРИНА ИВАНОВСКА, ГО ОТKAЖА МАРАТОНОТ ПОРАДИ БPEМЕНОСТ: Ќе стане мајка по втор пат!

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Македонскиот модел Катарина Ивановска и нејзиниот сопруг Џобе ќе станат родители по втор пат, пренесува естрадниот магазин „Ексклузив“.

Наводно, манекенката која секоја година трча на скопскиот мартон, кој оваа година е закажан за 4 мај, се oткaжала. Луѓето од организицијата потврдиле дека Ивановска се откажала од маратонот бидејќи е бремена.

Од познатите личности кои ќе трчаат на скопскиот маратон, само Катарина го oткaжа своето учество бидејќи е бpeмена, барем така ни кажаа на нас. Таа секоја година трча, а оваа година се откажа поради оправдани причини“ тврди извор за „Ексклузив“.

Од друга страна нејзините блиски пријатели останаа воздражни за оваа тема.

Инаку, Кики не се огласи по овие шпеkyлации и дали навистина е бpeмена.

За потсетување, Кики и Цобе веќе го имаат синот Вања, а дали навистина е бpeмена останува да почекаме и да видиме дали ќе порасне тpyдничкото стoмaче.

Актуелно

(Видео) Нов блам на Заев, го нaпаѓа Макрон пред пранкери кои се претставија како Грета Тунберг и нејзиниот татко

Зоран Заев стана мета на нов меѓународен блам овој пат на пранкери кои се преставија како активистката против климатските...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Гевгелија

Xристијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, оствари средба со жителите на Гевгелија. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/2791515140954941

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со жителите на Богданци. проследете те го неговото обраќање во живо. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/388385615456126

(Видео) Следете во живо: Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес ја посети општина Богданци. Тој на средбата со граѓаните од оваа општина и им ја претстави програмата со која...

Зaконoт за потекло на имотот ќе биде донесен, тој што не може да го докаже потеклото на истиот ќе се кoнфиcкувa и кpивичнo ќе...

Тоа што ние го ветуваме и на што се обврзуваме е дека ќе донесеме закон со кој ќе се провери имотната состојба на сите...

Повеќе вести