December 3, 2020, 8:16 pm

Македонскиот фудбалер доби уште една ќеркичка

Поврзано

Oлимпиjцитe вo Токио ќe ce тecтиpaaт нa Koвид-19 нa ceкoи 96 дo 120 чaca

Спортистите кои ќе настапат на Олимписките игри во Токио ќе мораат да приложат негативен корона тест направен најмалку 72 часа пред...

(Видео) Убиeн човекот кој направи селфи со мpтвoтo тeло на Марадона

Работникот од погребалната компанија која беше задолжена за погребот на Диего Армандо Марадона, е убиен по објавената фотографија која...

(Видео) Вака да се бopeа и за Македонија, можеби немаше да бидеме каде што сме

Навивачи предизвикаа вистински инцидент по натпреварот помеѓу второлигашите Брегалница и Тиквеш кој денеска се одигра во Штип. По натпреварот, кој...
- Advertisement -

А има ли подобра и поубава вест, отколку тоа да станеш родител. Влатко стана татко… и тоа по втор пат. Штркот нему и на неговата убава сопруга, некогашната манекенка Христина Мицевска – Грозданоска им донесе уште едно дете. Уште една ќеркичка, уште една преубава принцеза покрај онаа првата, Мила, која ја добија пред неполни две години.

Радосната вест прв ја обзнани фудбалерот на социјалните мрежи, на Фејсбук и своите Инстаграм приказни.

„Денес, 18-ти ноември 2020 по втор пат станав татко. Мојата сопруга Христина Мицевска Грозданоска на свет ја донесе нашата втора ќеркичка Ива. Мила си доби сестричка. Да си жива и здрава ќерко“ – беа зборовите со кои Влатко откако одново стана статко и посака добредојде на овој свет на својата втора  ќерка, пресреќен што двете сестрички ќе растат заедно.

Раѓањето на своето второ чедо не пропушти да го обзнани ни мама Христина, која се огласи преку својот и Фејсбук профилот на својот сопруг:

„Денес станавме побогати со уште еден член во нашето семејство .Ни се роди нашата втора гордост, нашата ќерка Ива. Пресреќна сум и благодарна на Бога што ни подари ваква среќа и радост во животот. Да ни бидеш жива и здрава ќерко моја да ми те пратат само убавини во животот, да ни бидеш најсреќна, а ќе бидеш најсакана од мама, тато и твојата дада Мила“ – сподели пресреќната манекенка, сега мајка на две преубави малечки принцези, пред која сега се двојно зголемени мајчинските обврски, а на ред е веројатно и… втора тетоважа?

Бројни честитки стигнуват од сите страни. Најблиските, роднините,другарите, пријателите, колегите… Безброј посакани убавини на едно место, најчесто лично, но и преку социјалните мрежи заради задолжителната „социјална дистанца“!

Инаку, Влатко Грозданоски стана татко за прв пат пред речиси две години кога неговата сопруга Христина на неговиот 36. роденден на свет ја донесе малата Мила.

„Мојата сопруга ми го даде најубавиот роденденски подарок што можам да го замислам. Се роди нашата ќеркичка Мила“ – обзнани тогаш фудбалерот на социјалните мрежи.

Инаку, со Христина се венчаа во 2016 година, а претходно беа долги години во врска.

Кум на Грозданоски е неговиот колега од теренот, некогашниот фудбалер и репрезентативец, сега фудбалски тренер Александар Васовски, кој и ја крштеваше малата Мила.

На Влатко Грозданоски и неговата сопруга Христина, нека им е со среќа приновата во семејството!

Latest News

Српската влада го ycвои прeдлогот за промена на Уставот

Денес, Владата на Србија усвои предлог за промена на Уставот во делот што се однесува на судовите и јавните...

(Фото) Тоалетна xapтија за Влaдата за го избрише cpамот

Во главниот град денеска се одвиваше протест на три локации за оставка на Зоран Заев. Граѓаните масовно се собраа пред Министерството за надворешни работи,...

Димовски: Оваа нeнapoдна Влада мора да се ypнe

Љупчо Димовски на протестот пред Владата под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ порача дека пред Македонија има пред сериозен долгогодишен проблем кој...

3aeв го „збoгaти“ мaкeдонcкиот jaзик со двa нoви збopa

Откако се „прослави“ со познавањето странски јазици, пред сè српски и англиски, премиерот Зоран Заев се истакна и со збогатување на македонскиот јазик со...

(Видео) Јакимовски: Чепкањето во историјата ќе биде крајот не само на Зоран Заев туку и на СДСМ

Претседателот на Граѓанската опција за Македонија која е дел од коалицијата „За обнова на Македонија, Стевчо Јакимовски на протестот пред македонската Влада, порача дека...

More Articles Like This