November 28, 2020, 11:34 am

Македонскиот фудбалски репрезентативец позитивен на кopoнавирyс

Поврзано

Емотивно збогување на Диего Армандо јуниор – Ќе те сакам до последен здив

Синот на Диего Марадона, Диего Армандо јуниор, се прости од својот татко објавувајќи емотивна порака на Инстаграм. „Не можем да...

11 деца на Марадона во битka за неговото нacледство

Сосема очекувано, смртта на Диего Армандо Марадона веднаш отвори семејна расправија околу распределбата на неговиот имот. Марадона зад себе...

Пoчинa Диего Марадона

Аргентинската фудбалска легенда и победник на Светското првенство во 1986 година, Диего Марадона, почина во домот во Тигре, откако...
- Advertisement -

Македонскиот фудбалски репрезентативец и член на португалски Спортинг Лисабон Стефан Ристовски денеска објави дека е позитивен на Ковид 19. Тој посочи дека и членовите на неговото семејство имаат позитивен тест на вирусот, па сега ќе мора да бидат во изолација.

„Ковид позитивно семејство… Ќе продолжиме да се бориме и ќе се вратиме посилни. Останете сигурни и здрави“, порача Ристовски.

Инаку, тој пред 24 часа бекот играше меч за Македонија на Кипар против Ерменија.

Latest News

У6иeн шeфoт нa иpaнcкaтa нykлeapнa пpoгpaмa

Началникот на иранската нуклерана програма Мохсен Фахризаде е убиен во близина на Техеран, потврди Иранското министерство за одбрана. Според соопштението,...

Седумдесет и шест годишен cтpyмичaнeц co бacтyн вo paкa ги мoтивиpa млaдитe дa дapyвaaт kpв

Седумдесет и шестгодишниот Панче Николов, кој досега дарувал крв над 120 пати, со бастунот во рака се уште ја продолжува својата хумана мисија која...

Пpивeдeнo лицe oд Скопје зa cтopeнo paзбojништвo

Триесет и осумгодишен скопјанец е приведен вчера за издржување притвор во Затворот Скопје за сторено кривично дело „разбојништво“. МВР денеска соопшти дека скопјанецот А.З. е...

Во Јапонија peкopднo згoлeмyвaњe нa нoви cлyчaи нa кopoнa

Јапонското Министерство за здравство денес потврди дека 2.530 лица се разболеле во последните 24 часа, што е најголем дневен биланс на новозаболени лица од...

Фаучи: Baкциниpaјтe ce дypи и aкo cтe ce oпpaвилe oд Koвид-19

Водечкиот американски експерт за инфективни болести Ентони Фаучи ги советуваше Американците кои веќе имале коронавирус, или претпоставуваат дека го имале, да се вакцинираат веднаш...

More Articles Like This