МАКЕДОНЦИТЕ ОД СИТЕ СТРАНИ НА СВЕТОТ СЕ ОБЕДИНУВААТ ЗА МАКЕДОНИЈА: Македонците од Малта со порака до Претседателот Иванов да не потклекнува на притисоците

Поврзано

Делови од повеќе скопски општини утре без cтpујa

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека за утре се планирани технички зафати во електро-системот на Град Скопје и без...

Без вода населбите Козле, Жданец, Трнодол и Нерези

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат дека поради дефект на улицата „Лесновска“ бб (влезот на Трнодол), со прекинато...

14102200_114866185633823_7077763223730939583_n (1)Заедницата на македонци во Малта остро ги осудува последните случувања во нашата татковина . Ги повикуваме сите инволвирани страни да седнат и заеднички да најдат решение со цел завршување на политичката криза.

Притоа ги замолуваме сите страни да се водат од македонските државнички интересите со цел недозвулање на редефинирање на нашата држава и задоволување на туѓи идее и цели кои се анти-македонски.

Истовремено го охравруваме нашиот претседател господинот Ѓорѓе Иванов во истрајноста и не подлегнување под притисоци за доделување на мандот на партија, партии кои ја подржуваат фамозната и анти уставна Тиранска платформа.

Македонија е се што имаме . Македонските национални итереси немаат цена и време на траење. Браќа и сестри македонци и сите оние кои се чувствуваат како такви ние сме секогаш со вас . На браникот за татковината !
Со почит
Македонците во Малта
#ЗаЗаедникчаМакедонија #И4

Актуелно

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

Повеќе вести