August 11, 2020, 1:06 am

МАЛДИНИ ГИ OТФPЛИ ГЛACИHИТE: Среќни сме со Пиоли

Поврзано

Роналдо го напушта Јувентус

Португалските медиуми пренесуваат дека Кристијано Роналдо е незадоволен во Јувентус и дека би можел наскоро да го напушти клубот...

Конечно добри вести, има можност Македонија да игра на светското првентсво во Египет

Македонија остана без вајлд-карта минатиот месец за настап на Светското првенство (СП), кое треба да се одржи во Египет,...

На легендарниот спортски новинар не му било дозволено да влезе на Градски

Доајенот на македонското спортско новинарство, кој сè уште е активен како новинар, легендарниот Зоран Михајлов, вчера не го пуштиле...
- Advertisement -

Директорот на Милан, Паоло Малдини изјави дека Стефано Пиоли има целосна доверба од луѓето на клубот.

Поразот во градското дерби од Интер (4:2) беше причина за старата и редовна италијанска приказна за промената на тренерот. Во многу медиуми може да се прочита дека Стефано Пиоли веќе бил отпишан, се споменуваа наследници, но на крајот од тоа нема да има ништо.

Во меѓувреме се огласи Малдини и порача дека на Сан Сиро се задоволни од Пиоли.

“Среќни сме и задоволни од Стефано. Тој го презеде тимот во тeшки околности, не одеше најдобро. Тимот е составен од млади играчи, тој сега и даде идентитет и до крајот на сезоната може да се случат многу работи “, изјави Малдини за Скај Спорт и додаде:

“Сите – играчи, тренери, менаџери, сите живееме од резултатите. Важно е да продолжиме во вистинската насока и до крајот на сезоната да ги оствариме најдобрите резултати, за што сум убеден дека можеме, а потоа во мај ќе седнеме и ќе видиме што и како понатаму“, истакна директорот на Росонерите.

Милан во Серија А во моментов е на десеттото место со 32 бода.

Latest News

Обид за aтeнтaт вpз претседателот на САД Доналд Трамп

Брифингот за новинари во врска со коронавирусот кој претседателот на САД Доналд Трамп го одржуваше во Белата Куќа во...

Експлoзии во центарот на Минск, зaгина едно лице

Еkcплозии одекнуваат во центарот на Минск, јавува дописник на Спутник. Запален е еден автобус, а едно лице загина. Во центарот на белоруската престолнина...

(Видео) Пaника во Англија, се запали фабрика за пластика, издадено предупредување за можни отpoви во воздухот

Голем пожар во пластична фабрика недалеку од Бирмингем предизвика паника во Англија. Дебел црн чад може да се види на милји од местото на...

Иcчезна новинарот на „Спутник“ кој известуваше од протестите во Минск

Фоторепортерот на агенцијата МИА „Русија Север“, Илја Питаjeев, кој ги следи настаните во Минск, не одговара на телефонот повеќе од пет часа. Главниот и одговорен...

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на кopонавирус

Финска ќе воведе задолжителни тестови за коронавирyс и кaрантини за патници од одредени земји со висок pизик, рече во понеделникот надлежниот министер, откако 24...

More Articles Like This