МАЛИОТ МАНЕКЕН ОД СТРУМИЦА: Освојува со својот ангелски лик, насмевка и талент

Поврзано

Делови од повеќе скопски општини утре без cтpујa

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека за утре се планирани технички зафати во електро-системот на Град Скопје и без...

Без вода населбите Козле, Жданец, Трнодол и Нерези

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат дека поради дефект на улицата „Лесновска“ бб (влезот на Трнодол), со прекинато...

Maлиот Михаил Михаилов од Струмица има две ипол години и е заштитно лице на на новите “Бекутан” влажни марамчиња. Покрај тоа Михаил е вистински перфекционист во позирањето и на тоа може да му позавиди секој професионален модел. Уште сега ја знае и на глас ја кажува целата азбука, а од својата седуммесечна возраст придонесува и заработува во семејството. Михаил е веќе бренд кој со сигурност ќе биде запомнет, па ако досега бевме навикнати да гледаме деца модели само од светот, сега тоа го имаме и кај нас. Ова детенце поседува огромни квалитети, па нам ни останува да му посакаме пред се’ среќно и безгрижно детство, успех во водите на манекенството или во било која друга свера од неговото живеење. Убаво е да се види кога вакви ангелчиња од мали нозе ја претставуваат Македонија, па не ни останува друго, освен да се гордееме на нив и да посакаме да ги има уште повеќе.

Актуелно

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за...

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила Шекеринска мора да одговори, кога...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

Повеќе вести