МАЛКУ СЕ ОПCEДHATИ: На Заев и СДСМ битнo им е само огpaдувaњeто од Груевски?

  • October 9, 2019
  • Коментари

Борба против лажни вести, заложби за независно и слободно новинарство, демократија и демократски вредности … се само мал дел од заложбите на Заев и СДСМ, кои за жал се само декларативни и потценувачки за македонската јавност, вели Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев.

Во реалноста не се важни уништената економија, тоа што народот е на „питачки стап”, иселувањето кое „зеде замав” како никогаш во минатото, катастрофата во здравството и земјоделието, безидејноста во образованието, спортот и културата, криминалот, корупцијата и рекетот кои Њкако пупка” ја отворија Република Македонија, „правиот пат” по кои не носи оваа криминално-рекетарска влада, Њблескањето” на диригираното судство и обвинителство, важно е после 3 години апсолутна власт на криминалецот Заев кој распродаде се што е македонско, да се побара оградување од Груевски?!?, вели Јанушев.

Како што пишува Јанушев, на оние малкуте на кои сè уште не им е кристално јасно, ќе им порачам дека ова ВМРО и ова раководство на ВМРО размислува, донесува одлуки и креира политики врз основа на својот разум, интелект и искуство!

А, во меѓувреме, занимавајте се со лажните ветувања за пилотите од Арачиново, додека „верувате” дека Мицкоски нема да биде премиер за неколку месеци, вели Јанушев.

Борба против лажни вести, заложби за независно и слободно новинарство, демократија и демократски вредности … се само…

Gepostet von Igor Janushev am Mittwoch, 9. Oktober 2019

Претходно «
Следно »