МИСТЕРИОЗНО ИСЧЕЗНА ТВИТОТ НА НИКОЛА ГРУЕВСКИ: Малограѓански финти на Твитер ботовите!

Поврзано

Кој го тераше Заев да прифати сведителствата на дечињата да бидат со новото име, тоа никаде него пишува во договорот

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во „360 степени“ при што посочи дека ултиматумите ќе потсетуваат на предавството...

Jа прифаќам новата реалност, но името на мојата земја останува Македонија и ништо нема тука не европски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во емисијата „360 степени“ нагласи дека за жaл оваа нова реалност со промената...

Мицкоски: Има само еден човек во земјава кој со леснотија и радост го збори новото име на земјата, тоа е Зоран Заев

„Има само еден човек кој што со леснотија ја користи оваа придавка. На сите други им е тешко да...

Кога некој се чувствува мизерно, не бира начини тоа и да го сокрие. Таков е и случајот со медиумските пропагатори на опозицијата, но и на Твитер ботовите чија единствено животно достигнување е тоа што, одвреме навреме, одредени амбасадори ги честат по едно кафе

timemk-30gwm3oetow6wb9tbbv1fk

Крајно безобразното манипулирање со вистината од страна на опозициските медиуми не е ништо ново. Она што е ново, е начинот и методите преку кои истите секојдневно го пробиваат дното.

Откако не успеаа да изградат доволно рејтинг и веродостојност кај читателите, барем што се однесува до интернет просторот, решија податоците за сопствената непопуларност да ги прикриваатна тој начин што нема да ги сертифицираат своите финансирани од Сорос/УСАИД т.н.портали.

Но и тоа не беше доволно.

Дното денес го проби пребарувачот и агрегат на вести Тајм.мк, од каде решија да интервенираат во затскривање на популарноста на твитовите испратени од официјаниот Твитер профил на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

gruevski_tvit

Твитот кој цели три часа беше најпопуларен на мрежата, испратен од профилот на Груевски мистериозно исчезна откако „надлежните“ увиделе дека не поминува ефтината, провинцијална пропаганда. Фингирањето и вештачкото кревање на популарноста на опозициско/соросоидните гласила не е нешто непознато. Досега, во стотици случаи истиот агрегатор на вести, се има послужено со ваквите „финти“. Вадејќи се на тезата дека се работи за „објективен“ агрегатор, кој за разлика од времето кога ги пропагираше сите медиуми со цел да собере читаност, премина во основен пропагандистички мегафон на соросовите медиуми.

gruevki_tvit

Секако, откако беа отстранети твитовите на Груевски, прв беше твитот на Холандскиот амбасадор, кој се радувал на некоја иницијатива за возење на велосипед низ Скопје. Бидејќи нели, возење велосипед е иновација која според Белгиецот Ван Хауте, е новина во „заостанатиот менталитет на Македонците“.

Безобразно.

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести