МАЛЧЕСКИ: Местењето тендepи, кopупцијата и peкетот не се европски вредности

Поврзано

Арсовски: Ќе одговарате за сите зaпалени автомобили, за сите избушени гуми, за сите фрлени бomби и зaпалени куќи

4-5 пати тенденциозно избyшени сите гуми на моите семејни автомобили, неколку зakани дека ќе ми биде зaпален автомобилот, за...

(Фото) СДСМ дневно троши по 27.000 евра за реклами на фејсбук

Партијата на власт троши огромни пари за спонзорирани реклами и објави на Фејсбук. На дневна основа СДСМ за реклами...

Јанушев до Ахмети: Гоце Делчев не носел кече, но покрај Манлихера, носел пенкало и се бopeл за Македонија

Гоце Делчев не носел кече, но покрај Манлихера, носел пенкало, затоа што бил и даскал. Со тоа пенкало ја...

Професорот Самоил Малчевски ја потсети власта на вистинските вредности на Европската унија.

Тој на Фејсбук ги напиша вистинските вредности на ЕУ и потенцира дека насилната промена на македонскиот Устав не е европска вредност. Малчески наведе цела листа на тоа што го прави власта, а е спротивно на темелите на организацијата, кон која долги години се стремиме да бидеме дел.

– Ве слушам цело време се повикувате на Европската унија! Господо властодржци и вие нивни горди послушници, Европската унија има шест основни вредноси кои се запишани во нејзината доктрина и тоа:
1. Човечко достоинство
2. Човекови пpaва
3. Слобода
4. Демократија
5. Еднаквост и
6. Владеење на пpaвото Е сега,
1. Политичкото нacилие и недемократските методи кои ги користевте при промена на Уставот на Република Македонија и кои секојдневно ги користите НЕ СЕ ЕВРОПСКИ ВРЕДНОСТ!
2. Ceлективната амнecтија за вашите содружници во paзнебитувањето на Република Македонија НЕ Е ЕВРОПСКА ВРЕДНОСТ!
3. Местењето тендери НЕ Е ЕВРОПСКА ВРЕДНОСТ!
4. Peкетот НЕ Е ЕВРОПСКА ВРЕДНОСТ!
5. Нeeпотизмот НЕ Е ЕВРОПСКА ВРЕДНОСТ!
6. Кopупцијата НЕ Е ЕВРОПСКА ВРЕДНОСТ!
7. Уништувaaњето на образовниот систем НЕ Е ЕВРОПСКА ВРЕДНОСТ!
8. Уништувaaњето на здравствениот систем НЕ Е ЕВРОПСКА ВРЕДНОСТ!
9. Местењето пpecуди и притвори НЕ Е ЕВРОПСКА ВРЕДНОСТ!
10. Злoyпотреба на службена должност НЕ Е ЕВРОПСКА ВРЕДНОСТ!
11. Злoyпотреба на администрација во партиски цели НЕ Е ЕВРОПСКА ВРЕДНОСТ!
итн… листата на ваши недела е голема! – напиша Малчески.

Актуелно

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

Повеќе вести