January 16, 2021, 10:44 am

„Мама вepojaтнo мy peчe нa тaтo дeкa e вpeмe дa oдaт“: Билe вo бpaк 47 гoдини, пoчинaлe вo иcт дeн вo иcтo вpeмe oд кopoнaвиpycoт

Поврзано

Кoнaтa cи гo нaпpaви cвoeтo: Тpeт мeceц пo peд пaд нa мaлoпpoдaжбaтa вo САД

Малопродажбата во САД трет месец по ред бележи пад, а епидемиолошките мерки воведени поради пандемијата со Ковид-19 негативно влијаат...

ЕУ: Цeлтa нa нoвиoт шeф нa ЦИА е пpeкy зajaкнyвaњe oдвнaтpe дa ja зacили cвeтcкaтa yлoгa нa САД

Идниот шеф на ЦИА, Вилијам Бернс, совршено се вклопува во визијата на новата влада во Вашингтон дека САД мора...

Koлeктивнa тyжбa пpoтив “Амазон”: Cи ги „пyмпaлe“ цeнитe нa пpoизвoдитe

Читателите во неколку американски држави поднесоа класна постапка против малопродажниот интернет гигант Амазон. Како што тврдат, Амазон, во договор со...
- Advertisement -

Парот е примен во болница пред неколку дена поради компликации предизвикани од вирусот корона

Лесли и Патриша МекВатерс, кои се во брак скоро половина век, починаа од вирусот корона во ист ден. Тие беа примени во болница во Мичиген два дена пред Денот на благодарноста во Америка.

Вработените во болницата рекоа дека времето на смртта на брачниот другар било наведено во исто време во 16 часот и 23 минути.

  • Тоа е толку убаво, но и трагично. Тоа е како Ромео и Јулија – рече нивната ќерка Јоана.

Според нејзината ќерка, Патриша целиот свој работен век го поминала во болница, во операционата сала како медицинска сестра. Нејзиниот покоен татко возел камиони. Со тага во гласот, таа се сеќава на прекрасниот брак што го имале.

Latest News

Кoнaтa cи гo нaпpaви cвoeтo: Тpeт мeceц пo peд пaд нa мaлoпpoдaжбaтa вo САД

Малопродажбата во САД трет месец по ред бележи пад, а епидемиолошките мерки воведени поради пандемијата со Ковид-19 негативно влијаат...

More Articles Like This