Манасков: Цврста одбрана и максимална концентрација против Тунис

Поврзано

Двајца македонски фудбалери позитивни на kоронавирус

Фудбалскиот клуб Македонија Ѓорче Петров денеска соопшти дека има двајца фудбалери позитивни на коронавирус. – Им посакуваме побрзо враќање на...

Македонска ракометна репрезентативка позитивна на Koвид-19

Македонската ракометна репрезентативка Елена Ливриниќ, членка на Глорија Бузау, е позитивна на Ковид-19, пренесуваат романските медиуми. Ова е втор случај...

Тринаесет фудбалери од Македонија имаат коронавирус

Натпреварувачката комисија во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) донесе одлука за откажување на бараж натпреварите за пополнување на Втора...
- Advertisement -

Дејан Манасков многу искусно го кажа рецептот за победа против Тунис и смета дека улогата на аутсајдери во групата можеби ни одговара.

dejan-manaskov-640x397

Цврста одбрана, добар голман и максимална концентрација е клучот на успехот за мечот со Тунис. Многу сме мотивирани по поразот во Полска.

Утре секој од нас ќе гори од желба, но не треба да „изгориме“ и да ги искористиме шансите кои ќе ни се укажат.
Можеби првпат сме во ситуација на аутсајдери и верувам дека тоа може да ни биде од корист. Треба недостатоците на физички јаките и брзи Тунижани да ги искористиме. Нивната одбрана не е така силна и тука можеби имаме шанса, смета крилото на Рајн Некар Левен.

Latest News

Груевски за ФАЦ: Не се враќам во политиката

Поранешниот премиер во интервју за германскиот весник Франкфуртер алгемајне цајтунг,говори за делата што му се ставаат на товар...

Петнаесеттина странски медиуми акредитирани за известување од изборите

Предвремените парламентарни избори во Македонија ќе ги следат новинарски екипи од петнаесеттина странски медиумски куќи. За изборите од терен ќе известуваат 55 странски...

Денеска гласаат 3apa3eните со Koвид-19 и лицата кои се во caмоизолација

Општинските изборни комисии прифатиле 716 барања од лица позитивни на коронавирусот или во самоизолација за гласањето што треба да се спроведе денеска во рамки...

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден од заболените е доста тешка....

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

More Articles Like This