January 24, 2021, 9:01 am

Марин ќе троши за пари лампиони и светилки додека Аеродром се гyши во cмог и луѓе умиpaaт од корона

Поврзано

Aрсовски до Филипче: “Heмa дa ce извинaм, пpaтивтe ли дeмaнт дo Брнабиќ?”

Немам намера да се извинам, дали побараа извинување и од српската премиерка Ана Брнабиќ, рече портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче...

Дoдeкa гpaѓaнитe нe мoжaт да вpзaт кpaј co кpaј, зa влaдинитe фyнкциoнepи минимaлнaтa плaтa изнecyвa 60 илјади денари

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со...

Heли идeнтитeтoт бeшe бeтoн, и нe ce пpeгoвapaшe зa идeнтитeтcкитe пpaшaњa co иcтoчниoт coceд?

Во однос на изјавите дека македонската страна прифатила бришење на придавката „македонски“ и нејзина замена со новото име договорено...
- Advertisement -

Марин ќе троши за пари лампиони и светилки додека Аеродром се гуши во смог и луѓе умираат од корона, цели Златко Перински од ВМРО-ДПМНЕ.

-Пред три дена градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин, распиша оглас за јавна набавка за новогодишно украсување на општината во услови кога граѓаните се борат со загадениот воздух и корона заразата. Значи Марин ќе троши за лампиони и светилки, а нема да потроши ниту денар за почист воздух или пак за помош и превентивни мерки од корона заразата. Во Општина Аеродром, во овој момент има над 1400 заразени од корона, на кој сигурно им е повеќе потребна помош за пребродување на здравствената криза од тоа таткото на општината да троши за лампиони и светилки. Овие пари можеа да се потрошат и за купување на лап топ компјутери за дечињата кои доаѓаат од социјално загрозени семејства, а кои не се во можност да ја следат он лајн наставата, истакна Перински.

На крајот, расипништво е да се трошат пари за светилки, а народот да се гуши во смог.
Марин има сериозен проблем со приоритетите, освен ако во ова украсување нема и некаков друг можеби финансиски приоритет испреплетен со некакви интереси? Времето ќе покаже… додаде тој

Latest News

Одбиeно барањето за оcлободување на Кaдри Весели

Хашкиот судија Николас Гију го отфрли барањето на одбраната на некогашниот лидер на ОВК, Кадри Весели за негово времено...

More Articles Like This